چابهار شهر امن صنایع بزرگ کشور می‌شود

چابهار شهر امن صنایع بزرگ کشور می‌شود

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با بیان اینکه ایجاد قطب سوم خودروسازی در دستور کار منطقه آزاد چابهار قرار دارد، گفت: چابهار به قطب صنایع بزرگ کشور تبدیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار، اکبر ترکان به اقتصادنیوز گفت: با توجه به برنامه دولت برای توسعه منطقه آزاد چابهار و جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی، ایجاد قطب سوم خودروسازی در این منطقه هنوز در دستور کار بوده و منتفی نشده است.

او افزود: البته خبر جدیدی که در خصوص مذاکره با خودروسازان و به ثمر رسیدن قراردادی باشد، نداریم اما این موضوع را پیگیری خواهیم کرد تا صنعت خودرو به عنوان یکی از صنایع بزرگ در منطقه آزاد چابهار دارای سهم باشد.

ترکان گفت: استفاده از ظرفیت های اقتصاد دریا، یکی از موضوعات مهمی است که دولت یازدهم به آن مصر است تا با ایجاد صنایع بزرگ و متوسط در خط ساحلی جنوب بتوانیم منطقه چابهار را به ساحل امن سرمایه گذاری‌های صنعتی تبدیل کنیم.

او افزود: با توجه به زیر ساخت‌های انجام شده در چابهار، این امیدواری به‌وجود آمده تا صنایع بزرگ نظیر فولاد، آلومینیوم و خودروسازی به وجود آید و علاوه بر رشد اقتصادی منطقه از مزیت اقتصاد دریا برای صنایع صادراتی استفاده شود.

اقتصاد نیوز

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید