مدیرعامل منطقه آزاد چابهار خبر داد؛ صدور بیش از ۳۸۵ فقره مجوز سرمایه‌گذاری در چابهار/ ساخت ۸ شهرک تخصصی

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: از ابتدای سال ۹۵ تا نیمه نخست اسفند ماه ۳۸۵ فقره مجوز سرمایه‌گذاری صادر شده که این رقم در مدت مشابه سال ۹۴، ۳۱۶ فقره بوده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان درخصوص اقدامات اخیر صورت گرفته در منطقه آزاد چابهار گفت: ارزش تولیدات در منطقه آزاد چابهار طی مدت ۱۱ ماهه نخست سال ۹۴، ۲ هزار و ۷۸۸ میلیارد ریال بوده است که این رقم در مدت مشابه سال ۹۵ با ۴۷ درصد رشد به رقم ۴ هزار و ۹۶ میلیارد ریال رسیده است.

وی در ادامه افزود: جانمایی اولیه برای ساخت ۸ شهرک تخصصی در زمینه مواد غذایی، خودرو، شیلات، مصالح ساختمانی، خرما و… صورت گرفته، همچنین به دنبال ایجاد شهرک جدید اقامتی در ارتفاعات روستای تیس هستیم.

کردی به پروژه‌های عمرانی در دست اقدام در این منطقه اشاره و بیان کرد: پروژه ورزشگاه با ۹۸ درصد پیشرفت، دیوار سنگی دروازه اقیانوس با ۸۵ درصد پیشرفت، تعمیرات ۲۴ واحد ویلایی با ۸۵ درصد پیشرفت در دست اقدام است، که در کنار این موارد ۵ پروژه تحویل موقت شامل سالن همایش، سالن نمایشگاه، شبکه فاضلاب شمالی، برقرسانی و دکوراسیون سالن همایش به اتمام رسیده است.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهارخاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۹۵ تا نیمه نخست اسفند ماه ۳۸۵ فقره مجوز سرمایه‌گذاری صادر شده که این رقم در مدت مشابه سال ۹۴، ۳۱۶ فقره بوده است. همچنین مجوز ۶۳۳ فقره فعالیت صادر شده بوده که این رقم برای سال ۹۴، ۴۲۱ فقره گزارش شده است.

وی در پایان به درآمد اخذ عوارض حوزه‌های توسعه، تجارت و بازرگانی در ۱۱ ماهه نخست سال ۹۵ اشاره و بیان کرد: ۹۰۴ میلیارد ریال از واردات تجاری، ۱۸۶ میلیارد ریال از مسافربری، ۲ میلیارد ریال از واردات مواد اولیه، ۳۷ میلیارد ریال از واردات خودرو و ۳۹ میلیارد ریال از سایر موارد کسب درآمد برای منطقه آزاد چابهار شده است.

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید